Nový basák Tonda

     Koncem léta 2016 mi svítí  na FB žádost o přátelství od Antonín Brychta. Kdo že to je? 🙂 ÁÁÁ bývalý kytarista z kamarádovy kapely. Přijímám jeho žádost a o pár dní později mi přichází první zpráva .  Ahoj …. co kapela? Nesháníte kytaristy nebo basáka? Odpovídám,  ANO basáka sháníme! Jestli to chceš zkusit dojdi na zkoušku a uvidíme.

Začátkem října přichází Toník na zkoušku a hned to vypadá na slušnou spolupráci. Začneme pracovat na novém playlistu, oprašujeme některé staré songy, dáváme jim nový kabát a vznikají i nové songy  Jsem a jsou a  Tohle je peklo. Spolupráce s Tonikem je skvělá a překvapuje nás i Dejf, který koupil nové bicí, které ladí i barevně k logu kapely.

22.2.2017 jsme se přihlásily do bitvy kapel v Brně v klubu M13 a zde nás  čeká souboj se slovenskou kapelou Embers. Kapela bohužel nedorazila a hrajeme sami, předvádíme novou show, nové songy, nové bicí a já se představil bez hlasivek 🙁

Bitva kapel v Brně – poslechněte si ZDE:

Postoupili jsme tedy bez boje a 29.3. 2017 hrajeme s kapelou Seňorita o finále. Klub je plný a my ve formě. Od minulého vystoupení jsme doladily nový song NAŠE KAPELA, který zařazujeme na konec playlistu.  V  tomto songu je sloka o každém členu kapely. Jakmile jsme začali tento song hrát, všichni se baví. Po koncertě dostáváme pozitivní reakce na náš nový song, prý je to originální nápad 🙂 . V hlasování o postup máme absolutní převahu 27:4, ale porota posílá dál kapelu Seňorita.

Ve zkušebně ladíme naše songy a vzniká i nový song – SVÍZEL. Dne 19. 8. 2017 vystupujeme na koncertě v baru Cyklosféra se spřátelenou kapelou Hádej kdo? Náš set je již stabilní a po aplauzu přidáváme i jednu převzatou píseň. Nálada v kapele je parádní.

O dva měsíce později hrajeme celý večer na Rokovém večeru v baru U Kozy, kde v hodně provizorních podmínkách odehrajeme  dva playlisty a ovlivníme jednoho posluchače natolik, že …

To se dozvíte příště 🙂