Záskok a zpěvačka 🙂

     K lepšímu se vše obrátilo začátkem března, kdy se ke kapele jako záskok na basovou kytaru připojil Růža a začali jsme znovu pravidelně zkoušet.

A hned na to přesně 12.4.2014 se stala další vynikající věc, kdy jsem se (Mira) zúčastnil Hafo Festu v Hustopečích a do noty jsme si sedli s Markétou Čapkovou, která se o den později přišla nezávazně podívat na zkoušku naší party a hned se aktivně zapojila do zpěvového partu.

Oba nové elementy rozproudili stojaté vody kapely Vyp.Ni! Po měsíci zkoušení jsme měli předělané všechny texty na duety a zkoušely jsme jen vlastní songy. Postupně tak vznikly songy: „Misterious sky, Los in the dark a Nymfoman“ .

6.6.2014 na akci s názvem „Rockový večer“ v Syrovicích jsme měli nacvičeno deset vlastních písní a jednu převzatou. Tento festival jsme ukončovali jako poslední kapela a to v sestavě s novu zpěvačkou Markétkou, Růžou a poprvé jen s vlastními songy. Jedinou kaňkou na našem vystoupení, byly nějaké malé zvukové potíže při hraní jednoho z našich nových songů, které jsme nemohli ovlivnit.

Očekávání byla veliká. Hráli jsme poprvé jen vlastní songy a kapela jako taková se vydala novou cestou. Po velkém aplausu se nám dostalo chvály a tedy i zadostiučinění, že tato cesta bude správná.

Byl to TEN impulz, který nám hodně pomohl a 27.6.2014 jsme už bez trémy zahájili festival „Židle živě“. Bohužel hned po fesťáčku mi Markétka oznámila, že z důvodů pracovní vytíženosti již nezvládne dojíždět na zkoušky a musí se s námi rozloučit.

Během prázdnin se vrátil náš starý basák Ondra, ale i tak se přes prázdniny nezkoušelo. 13.9. 2014 jsme byly pozváni kapelou „Dahaka“ z Nosislavi na koncert do nově zrekonstruovaného brněnského klubu M13.

Tak tohle byla výzva, protože jsme dlouho nezkoušeli, ale pojali jsme to jako rozlučku s Markétkou a Růžem. Bohužel dva dny před vystoupením Markétka onemocněla, takže tento plán nám nevyšel. Ze dne na den jsem se musel poprat s naučením některých písní, které už byly předělány pro nás oba jako duety.

Byl to boj, ale kdo přišel, nelitoval a určitě se bavil. 😀